Anne Brith Jensen og Pernille Ek​

Telefon:​

Tværfaglige samarbejdspartnere​

  • Alfabetisk navneliste med profession:
  • Aaager, Samina: B.A.Psych., spirituel psykoterapeut, clairvoyant
  • Abildgaard, Karen: Feng Shui konsulent
  • Allesøe, Zenna: Psykoterapeut
  • Amden, Anne-Dorthe: ernæringsterapeut
  • Andersen, Kasper Søgård, rolfer
  • Andersen, Pernille: fysioterapeut
  • Axil, Betina: Zoneterapeut
  • Bellamy, Helene: Fysiurgisk massageterapeut
  • Bigaard, Lotte: osteopat, fysioterapeut
  • Boll, Jethe: Healing
  • Bonde, Birthe: Fysioterapeut
  • Bruhn, Henrik: Kranio-sakral terapeut
  • Brylle, Søren: Kroppsykoterapeut
  • Buch, Cecilia: Psykomotorisk terapeut
  • Buss, Henrik: Psykolog
  • Cervin, Peer: Fysioterapeut, kinesiolog
  • Dath, Birgitte: Kranio-sakral terapeut
  • Damsbo, Bettina: Psykoterapeut, læge
  • Eklund, Camilla, zoneterapeut
  • Eritza, Becca: Hawaiiansk massør, psykoterapeut
  • Erritzøe, Suzan: Psykoterapeut
  • Feddersen, Helle: Kiropraktor
  • Ferrold, Thomas: Fysioterapeut
  • Fjordbo, Gitte Dollerup: SE-terapeut, Alexander teknik, counselling
  • Fredsgaard, Christina: Feng Shui konsulent
  • Fridolin, Lita: Feng Shui konsulent
  • Godthjælp, Rikke: Akupunktør, posturolog, zoneterapeut
  • Gribskov Akupunktur Klinik, akupunktør, bowen behandler, TFT, Access Bars, sygeplejerske
  • Hage, Irene: Læge
  • Hansen, Margit: Zoneterapeut, Dr. Bach Blomstermedicin
  • Hansen, Susanne: Hjemmefødseljordemoder
  • Heilmann, Margit: Cand. jur
  • Hoffmeyer, Alette: Feng Shui
  • Holbek, Julie: Fysiurgisk massør
  • Ilmark, Bente: Zoneterapeut
  • Jensen, Annie: Massør
  • Jensen, Jeanne: Rolfer
  • Jeppesen, Martin Hjelm: Alternativ behandler: tarmrensning afgiftning, vægttab
  • Johannesen, Kaare P.: Lydbehandler
  • Jørgensen, Lena: kinesiolog, zoneterapeut, rosenmetoden
  • Kaastrup, Suzana: Zoneterapeut, akupunktur
  • Kihlgast, Susanne: Kranio Sakral terapeut
  • Kirk-Cambell, David: Rolfer
  • Kongsbøl, Kai-Lykke: Zoneterapi m.m.
  • Kubsch, Helle: Fysioterapeut, Mindfullness, DNS specialist, akupunktør
  • Kubsch, Kerstin, fysioterapeut
  • ​Larsen, Arne Aabjerg: Fodterapi
  • Lindberg, Jeanne Löwe: Psykoterapeut, yoga-instruktør
  • Longum, Martine: Rolfer
  • Lübecker, Simon: Fysioterapeut
  • Lyngberg, Kirsten. Reumatolog
  • Lønhart, Mette: Biopat, bioresonansterapi, Healing, auratransformation
  • Madelung, Susanne: Akupunktør
  • Madsen, Lasse, Osteopat & fysioterapeut
  • Mathisen, Ellis: Fysioterapeut
  • Mogensen, Martin Bonde: Kropsterapeut
  • Mose, Connie: Medi-Lyset akupunktur og laser
  • Møller, Eivind: Osteopat
  • Munkholm, Frede: Irisdiagnostiker
  • Munksgaard, Lisbeth: Rolfer
  • Nielsen, Peter Legaard: Rolfer
  • Norup Jantzen, Kim: Zoneterapeut & LEEP
  • Olsen, Dorrit Langsted Olsen, Bevidsthedsberøring
  • Olsen, Bjørn Herold, Bevidsthedsberøring
  • Opstrup, Miguel: Klassisk homøopat
  • Ossa: Massør
  • Phong Que Ma: Akupunktur
  • Plesner, Jette: Colonklinik, sygeplejerske
  • Plougmann, Malene: Zoneterapeut
  • Poulsen, Elie: Fysioterapeut
  • Poulsen, Jens, Fysioterepeut
  • Powderly, Annemarie, Tandlæge
  • Ravn, Lene: Blomsterterapeut
  • Rasmussen, Line: Akupunktør, zoneterapeut, massør, Dr. Bach Blomstermedicin
  • Rathjen, Suzanne: Healer
  • Susanne Redlef, master stresscoach
  • Remming, Karina: Kraniosakral-Zoneterapeut Tlf: 40141331
  • Reventlow, Sibila: psykoterapeut, healer, intuitiv coach
  • Rosenberg Rita: Healingsmassage
  • Anne Rosing Instituttet, sangpædagog
  • Sa-bai, massage-wellness
  • Sands, Tammy L: Yoga-instruktør
  • Schmidt, Joan: Zoneterapeut
  • Schulz, Maria: Zoneterapeut
  • Scott, Camilla : Akupunktør, zoneterapeut
  • Sieverts, Emmy: Psykolog og kinesiolog
  • Silbo, Malene, Healer, sjælelæser, holistisk vejleder
  • Skrydstrup Nimb, Marlie: Doula
  • Smedegaard, Pernille: Afspændingspædagog
  • Sommer, Mette: Blomster terapeut
  • Staalkjær, Frank: Kranio-sakral terapeut
  • Støvring Vibeke: Fysioterapeut
  • Suel, Dortebet: Heilpraktik & zoneterapi
  • Suenson, Susanne: Akupunktør, jordemoder, posturolog
  • Svane Larsen, Lotte: Biopat, bioresonansterapi
  • Sørvin, Annette, Clairvoyant
  • Theen, Ida: Kranio-sakral terapeut
  • Timken, Linda: Rolfer
  • Troen, Elisa M., aut. psykolog og transbiologisk traumeterapeut
  • Vedel, Charlotte: Lydbehandler
  • Vendrup, Sanne: Kiropraktor
  • Vester, Anne Marie: Akupunktur
  • Vestergaard, Marina: Coach og processleder
  • Virum fysioterapi: Fysioterapeuter
  • Voss, Jahne: Mensendieck
  • Zacho, Camilla: Rolfer og Psykolog
  • Wagner, Merethe: Ansigtszoneterapeut
  • Wang, Yan: Akupunktør, klassisk kinesisk læge.
  • Yttesen, Tina: Coach og Psykoterapeut
  • Mette Ørbæk, coach, facilitator, danse- og bevægelsesterapeut
  • Ørts, Charlotte, tandlæge​​​

Alfabetisk ordnet faggruppering:​

Afspænding

Dorrit Langsted Olsen

Bjørn Herold Olsen

Bevidsthedsberøring

Spergelmarken 10

2860 Søborg

Tlf 39661585

www.dkuc.dk

dkuc@mail.dk

​Alternativ behandler

Martin Hjelm Jeppesen

Tlf 40 46 97 76

www.rentarm.dk

gua@guas.net

Akupunktører

Anne Marie Vester

Akupunktør og fysioterapeut

Mørdrupvej 16

3060 Espergærde

Tlf: 51 36 47 07

zanne@mail.dk

www.ny-energi.dk

Camilla Scott

Nørregade 41

1165 København

Tlf: 60 80 93 22

www.BrilliantJade.com

Line Rasmussen

Lyngvej 6A

2800 Kgs. Lyngby

Tlf: 40 92 28 58

www.chiline.dk

Connie Mose

Kassemosevej 34 A

3520 Farum

www.medi-lyset.dk

connie.mose@mail.dk

Gribskov Akupunktur Klinik

Musvitvej 13

3200 Helsinge

Tlf: 2482 7187

www.gribskov-aku-klinik.dk

Rikke Godthjælp

Rosenborggade 2 1 t

1130 København K

Tlf: 25 11 45 41

www.godthjaelp.dk

Susanne Madelung

Mørdrupvej 16

3060 Espergærde

Tlf: 51 36 47 07

zanne@mail.dk

Susanne Suenson

Rømersgade 23

1362 København K

Tlf: 23 46 60 05

www.noerreport.com

Suzana Kaastrup

Bagsværd Torv 6

2880 Bagsværd

Tlf: 44 44 28 82

Yin Yang Center

for kinesisk akupunktur

v/ Phong Que Ma

Ibstrupvej 1

2820 Gentofte

Tlf: 45 39 65 24 22

www.yinyang.dk

Yan Wang

Lyngby Hovedgade 60.1.

2800 Kgs. Lyngby

Tlf: 45 93 93 93

Læs mere her

Alexander lærere

Gitte Dollerup Fjordbo

Frederiksværkvej 212

3300 Frederiksværk

tlf. :48 71 36 00 / 24 657 123

www.more-dimensions.dk/

Biopater

Mette Lønhart

Slotsparken 66

2880 Bagsværd

Tlf: 44 44 62 52

www.mettelonhart.com

Lotte Svane Larsen

Skindergade 28A, 1. sal

1159 Kbh K

Tlf: 25 39 07 85

lotte.svane@larsen.dk

Blomster terapeuter

Lene Ravn

Ærenprisvej 30

2820 Gentofte

Tlf: 39 65 54 95

Mette Sommer

Snevrisvej 2

4400 Kalundborg

Tlf: 45 54 28 10

Clairvoyant

Annette Sørvin

Plovheldvej 3

2650 Hvidovre

Tlf 36 47 29 60

Coaches

Mette Redlef

Tlf.2030 5086

mail: susanneredlef@gmail.com

Marina Vestergaard

Lille Strandvej 1

2900 Hellerup

Tlf 22 11 51 95

www.croxroad.dk

mail@croxroad.dk

Mette Ørbæk

Roskildevej 46

2000 Frederiksberg

Tlf. 5151 1017

www.dancemovement.dk

DNS specialist

Helle Kubsch

Herluf Trolles Vej 371

5220 Odense SØ

Tlf: 23 43 39 30

helle@kubsch.dk

www.kubsch.dk

Doula

Marlie Skrydstrup Nimb

2640 Hedehusene

Tlf: 39 20 75 93 / 26 14 13 81

info@doulafoedsel.dk

www.doulaen.com

Ernæringsterapeuter

Anne-Dorthe Amden

Kikhanebakken 16

2840 Holte

Tlf: 40 32 40 40

anne-dorthe@mail.dk

www.annedortheamden.dk

Feng Shui

Karen Abildgaard

Ribegade 2, 3.th

2100 København Ø

Tlf: 24 21 22 01

Lita Fridolin

Doktorvænget 5

2960 Rungsted Kyst

Tlf: 26 52 18 48

www.fridolinfengshui.com

Alette Hoffmeyer

Peter Rørdamsvej 38

2800 Kgs. Lyngby

Tlf: 45 87 18 08 / 51 16 02 93

fengshui@os.dk

www.alettesfengshui.dk

Fodterapi

Arne Aabjerg Larsen

Klinik for Fodterapi

Marksvinget 7,

4600 Køge

Tlf 56 65 32 33

info@foedder.dk

Fysioterapeuter

Birthe Bonde

Classensgade 37

2100 København Ø

Tlf: 35 38 34 65

Elie Poulsen

Mobil Fysioterapi

Tlf: 60 80 96 12

www.fysogco.dk

Ellis Mathiesen

Klinik for træning og fysioterapi

Prøvestensvej 13

3450 Allerød

Tlf: 48 17 43 34 / 48 17 24 90

Klinik for Fysioterapi

v/ Jens Poulsen

Lyngby Storcenter 208, 2

Tlf: 45 88 17 36

Peer Cervin

Egevej 3

2680 Solrød

Tlf. 56 13 13 94

cervin-ilmark@mail.dk

Pernille Andersen

Ergonomisk rådgiver & fysioterapeut

Borgerdiget 53 A

2730 Herlev

Tlf: 40 89 49 40

pernille@ergomentor.dk

www.ergomentor.dk

Thomas Ferrold

Buddingevej 291

2860 Søborg

Tlf: 39 67 39 67

www.smertefri.nu

Simon Lübecker

Valby Langgade 6

2500 Valby /

Ulrikkenborg Allé 32

2800 Lyngby

Tlf: 38 88 25 00

www.klinik.dk/

Vibeke Støvring

Thorsgade 59, gården st. tv

2200 København N

Tlf: 35 81 48 00

www.noerrebrofysioterapi.dk/

Virum fysioterapi

Pernille Mørch og Thomas Thomsen

Geels Plads 20, 2

2830 Virum

Tlf 45 85 64 34

www.virum-fysioterapi.dk

Kerstin Kubsch

Svanemøllevej 92,1 sal

2900 Hellerup

tlf. 42 70 12 77

mail. : Kerstin@kubsch.dk

Irisdiagnostiker

Frede Munkholm

Hovmosevej 3

3400 Hillerød

Tlf: 48 24 68 80

Healer

Jethe Boll

ThetaHealing

Tlf 40 71 08 93

www.energi-psykoterapi.dk

www.smerte-terapi.dk

Suzanne Ranthjen

Gl Kalkbrænderivej 8, kld

2100 København Ø

Tlf: 20 81 39 49

www.suzannerathjen.dk/

Malene Silbo

malene.silbo.raft@gmail.com

Homøopat

Miguel Opstrup

Stenosgade 9

1616 København V

Tlf: 39 69 39 64

www.curentur.dk/

Jordemoder

Susanne Hansen

Hjemmefødseljordemoder

www.hjemmefødsler.dk

Susanne Suenson

Rømersgade 23

1362 København K

Tlf: 23 46 60 05

www.noerreport.com

Kinesiolog

Emmy Sieverts

Lyngby Hovedgade 39 2. th

2800 Lyngby

www.emmysieverts.com

Lena Jørgensen

Karlslundevej 5

2700 Brønshøj

Tlf: 38 60 61 19

www.kropsindaand.dk

Kiropraktorer

Helle Feddersen

Klokkervang 6

3250 Gilleleje

Tlf: 23 72 89 89

www.lifemaster.dk/

Sanne Vendrup

Ahlgade 3, 1

4300 Holbæk

Tlf: 59 43 11 92

www.kiroholbaek.dk

Kranio-sakral terapi

Henrik Bruhn

Egedal 1 C

2690 Karlslumde

henrik@bodyhelp.dk

Birgitte Dath

Ordrupvej 74a

2920 Charlottenlund

Tlf: 40 46 54 42

www.birgittedath.dk

Suzana Kaastrup

Bagsværd Torv 6

2880 Bagsværd

Tlf: 44 44 28 82

Susanne Kihlgast

Tlf: 24225940

susanne@metahypnose.dk

www.s-kihlgast.dk

Frank Staalkjær

Lyngbygårdsvej 100

2800 Lyngby

Tlf: 20 65 86 59

Ida Theen

Carlshøjvej 51

2800 Kgs. Lyngby

Tlf: 61 60 93 16

www.idatheen.dk

Krop-psyko-terapeuter

Gitte Dollerup Fjordbo

Frederiksværkvej 212

3300 Frederiksværk

tlf. : 48 71 36 00 / 24 65 71 23

www.more-dimensions.dk

Søren Brylle

Sundhedskompagniet

Vesterbrogade 69, 2. tv

1620 København V

tlf: 28 45 90 09

www.brylles.dk/

Kropsterapeuter

Martin Bonde Mogensen

Kropsinstituttet

Studiestræde 14 A, 2

1455 København K

Tlf: 33 32 53 50 / 51 16 18 16

http://www.kropsinstituttet.dk/

martin@kropsinstituttet.dk

Lydbehandlere

Charlotte Vedel

Kaare P Johannesen

Ordblindeoplysningen og -klinikken

Hellerupvej 39

2900 Hellerup

Tlf: 39 40 14 36

www.ordblind.dk

Læger

Irene Hage

Institut for Orthomolekylær Medicin

Lyngby Hovedgade 37 st

2800 Lyngby

Tlf: 45 88 09 00

Massører

Annie Jensen

Ulrikkenborg Plads 10 E

2800 Lyngby

Tlf: 45 88 88 50

www.hiklin.dk/

Becca Eritza

Hawaiinsk massage for kvinder

Rønnebærvej 12

2840 Holte

Tlf: 45 41 06 06

beccaeritza@hotmail.com

Sa-bai Massage-Wellness

Kongevejen 339B, st.3

2840 Holte

tlf. 8192 0588

www.sa-baimassage-wellness.dk

Helene Bellamy

Lyngby Hovedgade 60

2800 Lyngby

Tlf: 45 93 93 93

Læs mere her

Julie Holbek

Lyngby Hovedgade 60

2800 Lyngby

Tlf: 45 93 93 93

Læs mere her

Ossa

Græse Strandvej 17

3600 Frederikssund

Tlf: 47 31 21 99

Rita Rosenberg

Healingsmassage

Berberisvej 19

3060 Espergærde

Tlf: 61 28 49 17

rita-rosenberg@mail.dk

Mensendiecklærer

Jahne Voss

Thorkildgårdsvej 3

Slagslunde

3670 Veksø Sj.

Tlf: 21 75 60 84

janegrann@hotmail.com

www.ledbalance.dk

Mindsteps

Margit Heilmann

Røjelskær 11, 2 sal

2840 Holte

Tlf 40 38 43 13

www.mindsteps.dk

Osteopater

Lotte Bigaard

Lyngby Hovedgade 49A 1

2800 Lyngby

Tlf 45 87 89 66

www.osteofys-lyngby.dk

Lasse Madsen

Helgesensgade 24

2100 København Ø

Tlf: 60 22 28 41

www.osteopatisk-klinik.dk

Eivind Møller

Valby Langgade 6

2500 Valby

Tlf: 38 88 25 00

www.klinik.dk

Psykologer

Emmy Sieverts

Lyngby Hovedgade 39 2. th

2800 Lyngby

http://www.emmysieverts.com

Henrik Buss

Nørrevoldgade 68, 6. sal

1358 København K

Tlf: 41 60 05 55

www.energi-psykolog.dk

Elisa M. Troen

Gadevangen 52

2800 Lyngby 

Tlf.24 61 30 20 /45 93 41 08

Camilla Zacho

Lilli Kirkestræde 3

1072 København K

Tlf. 40815220

http://camillazacho.dk/

Psykomotorisk terapeut

Pernille Smedegaard

Mobil - afspænding i dit hjem.

Tlf: 39 65 74 59 / 51 80 88 49

Cecilia Buch

Tullinsgade 27

1618 Vesterbro

Tlf: 60 92 25 55

Psykoterapeuter

Bettina Damsbo

Tlf: 40 21 12 92 / 45 46 16 00

www.kalmia.dk

beda@kalmia

Gitte Dollerup Fjordbo

Frederiksværkvej 212

3300 Frederiksværk

tlf. : 48 71 36 00 / 24 65 71 23

www.more-dimension.dk

Jeanne Löwe Lindberg

Lyngby Hovedgade 25-27, 2. sal

2800 Kgs. Lyngby

Tlf: 26 17 27 67

www.jeanne-lindberg.dk

Samina Aaager

Spirituel psykoterapi,

Fuglebakkevej 92, 1, lejl. 5

2000 Frederiksberg.

Tlf. 40 97 60 91

www.samina.dk

Sibila Reventlow

Svanemøllevej 92

2900 Hellerup

Tlf. 26 13 20 60

sibila@sibilareventlow.com

Suzan Erritzøe

H.C. Ørstedsvej 49 A

1879 Frederiksberg C

Tlf: 20 82 94 00

Zenna Allesøe

Hovedgaden 55B, 2

2970 Hørsholm

Tlf: 27 40 27 03

www.zenna.dk

www.afstress.nu

Reumatologer

Kirsten Lyngberg

Hans Knudsens Plads 1A

2100 Ø

Tlf: 39 18 50 67

Rolfere (aut)

Se venligst http://www.rolfing.nu/

David Kirk-Cambell

Godthåbsvej 4-6

2000 Frederiksberg

Tlf: 48 48 57 59

Jeanne Jensen

Nørrebrogade 7

2200 København N

Tlf: 35 26 92 06

www.jeannejensen.dk

Kasper Søgård Andersen

​www.rolfing.nu

Tlf. 22 94 19 50

Linda Timken

Peter Bangsvej 234

2000 Frederiksberg

Tlf: 36 30 88 98

Lisbeth Munksgaard

Ordrupvej 74 A

2920 Charlottenlund

Tlf: 26 57 94 49

Martine Longum

Jomsborgvej23, st

2900 Hellerup

Tlf. 22 45 29 16

Peter Legaard Nielsen

Rømersgade 3, 2 tv

1362 København K

Tlf: 31 90 73 38

Rosenterapeuter

Lena Jørgensen

Karslundevej 5

2700 Brønshøj

Tlf: 38 60 61 19

Tandlæger

Charlotte Ørts

Lyngby Hovedgade 9 A

2800 Lyngby

Tlf: 45 87 07 82

www.brohustand.dk

Annemarie Powderly

Amagerbrogade 114

2300 København S

Tlf: 32 97 12 25

www.amalgamfriklinik.dk

Sangpædagog

Anne Rosing Instituttet

Svanemøllevej 92

2900 Hellerup

tlf: 4096 9004

www.anne-rosing.org

Tarmskylning

Colonklinikken

v/ Jette Plesner

Bagsværd Hovedgade 77 F

2880 Bagsværd

Tlf: 44 44 93 96

http://www.colonklinikken.dk/

Zoneterapeuter

Betina Axil

Linnésgade 14

1361 København K

Tlf: 21 76 03 73

www.axil.dk

Bente Ilmark

Egevej 3

2680 Solrød

Tlf. 56 13 11 64

cervin-ilmark@mail.dk

Camilla Eklund

H.C. Ørstedsvej 54 B

2100 København Ø

Tlf:27 32 17 32

www.c-zone.dk

Camilla Scott

Nørregade 41

1165 København

Tlf: 60 80 93 22

http://www.brilliantjade.com/

Dortebet Suel

Lyngvej 6 B

2800 Lyngby

Tlf: 23 30 17 71

doktorbet@mail.dk

Joan Schmidt

Vægtens kvarter 3C

2620 Albertslund

Tlf: 43 64 14 46

www.fdz.dk

Kai-Lykke Kongsbøl

Solbakkevej 15

3370 Melby

mobil 40 78 29 09

Tlf: 47 74 53 35

zonecure@c.dk

Malene Plougmann

Skejbytoften 172

8200 Århus

Tlf: 30 30 42 10

Maria Schulz

Tlf: 40 94 73 47

hej@mariaszone.dk

Margit Hansen

Keldsøvej 24

2100 København Ø

Tlf: 26 25 23 75 ml. 8-9

http://www.egeklinikken.dk/

Merethe Wagner

ansigtszoneterapeut

Hørsholm

Tlf: 20 86 74 90

hmerethe.wagner@paradis.dk

Rikke Godthjælp

Nørregade 26

1165 København K

Tlf: 25 11 45 41

www.godthjaelp.dk

Suzana Kaastrup

Bagsværd Torv 6

2880 Bagsværd

Tlf: 44 44 28 82

Yoga

Tammy L. Sands

Højgårdsvej 15B

3520 Farum

http://www.thelightnessofbeing.org/

 

 

Ikya Practitioner

 

Palle Justesen

Tlf. nr. 0047-48140820

www.pallejustesen.dk

 

 

 

 

 

Åbningstider

Der kan være ændringer i åbningstider i forbindelse med ferie og sygdom.

Mandag:​

08:00 - 17:00

Tirsdag:​

08:00 - 16:00

Onsdag:​

08:00 - 17:00

Torsdag:​

08:00 - 17:00

Fredag:​

08:00 - 13:00

Bestil tid

Bestil tid via nedenstående formular

 
 
 
 
 
 
Nogle felter er ikke udfyldt korrekt